Anasayfa
Haberler
Hakkımızda
Görüşler
Dünya Mirası
Dosyalar
Galeri
Linkler
Bize Ulaşın
Haberler
Haberler Duyurular Etkinlikler
Haberler
2.ULUSLARARASI GASTRONOMİ TURİZMİ KONGRESİ
8-10 Aralık'ta İzmir'de yapılıyor

Programı indirmek için tıklayınız:

http://www.worldheritageturkey.com/media/2016 KONGRE PROGRAMI TR.pdf

08 ARALIK 2016
Protokol Açılışı
Kayıt
Açılış Kokteyl

09 ARALIK 2016

PANEL 01
09:30-10:40
Moderator: Sırma GÜVEN
GASTRONOMİK YARATICI ŞEHİRLERİN SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM STRATEJİLERİ
-Namık Kemal Döneleken
Gaziantep Yaratıcı Şehirler Ağı Proje Danışmanı
Yaratıcı Kentler Ağı içinde bir Gastronomi Kenti, Gaziantep
-Pedro Berruecos
Reseau Delice” Network of Good Food Cities of he Word”
Puebla, Meksika Temsilcisi
Gastronomi Turizmi ile Şehir Markalaşması Örneği, Puebla
-Maksut Aşkar
Şef, Program Yapımcısı
Bugünü ve Geleceği ile Anadolu Mutfağı
PANEL 02
11:10-12:20
Moderator: Hande Arslanalp
UZMANLAŞMIŞ GASTRONOMİ TURİZMİ ACENTALARI
İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ GASTRONOMİ VE
MUTFAK SANATLARI YÖNETİMİ ÖĞRENCİLERİ &
ŞEF EĞİTMEN RUDOLF VAN NUNEN TADIM ATÖLYESİ
10:10-11:20
-Hande Arslanalp
İtaltur Turizm
Türkiye de Gastronomi Turizminin Konumu ve Turizm Sektörüne Katkısı, Yurt İçi ve Yurt Dışı Gastronomi Turizmi Faaliyetinde Acente Kriterleri
İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ MUTFAK SANATLARI YÖNETİMİ ÖĞRENCİLERİ & ŞEF TOLGA KAMİLOĞLU
12:20-13:20
-öğle yemeği-
13:20-14:30
Moderator: Bülent Akgerman
GASTRONOMİ DESTİNASYONLARI
-Can Ortabaş
Urla Şarapçılık
Urla Bağ Yolu
-Ebru Koralı
TURYİD / Gastronomi İstanbul
İspanya Gastronomi Turizminde Nasıl Marka Oldu?
-Nedim Atilla
Mutfak Dosları Derneği, Chaine des Rotisseurs, Slowfood YK Başkanı
Türkiye’nin Gastronomi Yolları
-Ömer Kartın
Alakart Travel
Yerel Bakışla Gastronomi Turizmi ile Dünya Gastronomi Turizmi Standartlarının Karşılaştırılması
-Ferzan Kırhan
FHS Turizm & Event - Gezgin Damaklar
Gastronomi Turizminin Gelişiminde, Gastronomi Turlarının ve Yeme İçme Festivallerinin Etkisi
-Mehmet Yaşin
Gurme, Yazar - Hürriyet Gazetesi
Türkiye’ye “Michelin Guide” Gelmeli mi?
Gastronomi Turizmi ile Onun Alt Kümesi Olan
“Gurme Turizminin” farkı nedir?
PANEL 03
KAHVE ARASI
14:30-15:00
15:00-16:10
09:30-10:40
Moderator: Ahmet Güzelyağdöken
KÖRFEZ, DENİZ VE DENİZ ÜRÜNLERİ
Moderator: Salim Kadıbeşegil
GASTRONOMİ TURİZMİNİN GELİŞİMİNDE FESTİVALLER VE YARIŞMALAR
-Prof. M. Alp Salman
Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi
Yumuşakçalar, Kalamar , Mürekkepbalığı,
Ahtapot Varlığıyla ilgili Sunum
-Prof. Bülent Cihangir
D.E.Ü Deniz Bilimleri ve Teknolojileri Enstitüsü
Körfezdeki Balık Türleri, Çeşitlilik, Verimlilik ve Korunması
ile İlgili Sunum
-Ahmet Güzelyağdöken
Şef, Gurme
Körfezin Gastronomik Değerleri, Uygulamalar ve Sunumlar
-Salim Kadıbeşegil
İtibar Yönetimi Danışmanı
Alaçatı 2020 Platformu
-Gökçen Adar
Araştırmacı Yazar
Alaçatı Ot Festivali
-Sırma Güven
Reseau Delice “Network of Good Food Cities of the Word”
İzmir Temsilcisi
Yerel Kalkınma Örneği olarak, Uluslararası Urla Enginar Festivali
-Agnes Caso
Creons du Sens, Meditea Kurucusu
Konu: Gastronomik Etkinliklerin Ülke Tanıtımına Katkısı
PANEL 04
PANEL 05
10 ARALIK 2016
11:10-12:20
13:20-14:30
PANEL 06
PANEL 07
KAHVE ARASI
10:40-11:10
Moderator: İlknur Bodur
YARATICI TURİZM VE GASTRONOMİ DENEYİMLERİ
Moderator: Ahmet Güzelyağdöken
YEREL KÜLTÜRLERİN KORUNMASI VE KAYBOLAN DEĞERLER
-Doç. Dr. Levent Köstem
Köstem Zeytinyağı Müzesi
Zeytinyağı İşliği ve Konsept Müzecilik Uygulaması
-Metin Suerkan
Brand Travel
Baksı Müzesi ve Yerek Kültürün Yaşatılması
-Dag Hartman
Yaratıcı Şehirler Ağı Avrupa ve Uluslararası Projeler Koordinatörü
Yaratıcı Şehirler Ağı ve Uluslararası Network Ağının Faydaları
-Prof. Dr. Artun Ünsal
Yazar
İçimizdeki Cevheri Keşfetmek ve Yaymak Ama Nasıl?
-Ahmet Örs
Gazeteci Yemek Kültürü Yazarı
Yitirmekte Olduğumuz Mutfak Değerlerini Koruma amaçlı Proje, Anadolu Lezzet Envanteri
-Sırma Güven
Reseau Delice “Network of Good Food Cities of the Word”
İzmir Temsilcisi
Kentsel Markalaşma Sürecinde Esnaf Lokantaların Rolü, Lokanta İzmir Projesi
İZMİR AŞÇILAR DERNEĞİ
12:20-13:20
-öğle yemeği-
KAHVE ARASI
14:30-15:00
İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ
MUTFAK SANATLARI YÖNETİMİ ÖĞRENCİLERİ &
ŞEF SEMEN ÖNER TADIM ATÖLYESİ
10:40-11:10
15:00-16:10
PANEL 08
Moderator: Ahmet Güzelyağdöken
SOKAK YEMEKLERİ
-Nejat Yentürk
Araştırmacı Yazar
İzmir Ayaküstü Yemekleri
-Ebru Erke
Food and Travel Genel Yayın Yönetmeni
Yemek Kültürü Üzerine Gözlemler ve Deneyimler
-Ahmet Güzelyağdöken
Şef, Gurme
ATÖLYE - TADIM
(ŞEF TOLGA KAMİLOĞLU)
16:30-15:00
KONGRE
PROGRAMI
KAHVE ARASI
10:40-11:10
Oturum Başkanı: Prof. Dr. Atilla AKBABA
Açılış Sunumu (09:30-09:50)
-Betül ÖZTÜRK
Yrd. Doç. Dr. Betül
“Gastronomi ve Gastronomi Turizmi Çalışmaları”
Davetli Konuşmacı -1 (09:50-10:20)
-Emmanuelle DECHELETTE
Sözlü Sunum-1 (10:20-10:40)
-Marta DROZDOWSKA, Magdalena DUDA-SEIFERT
“Polonya Örneği Mutfak Turizmi Ürünlerinin Tematik Birleşimi”
08 ARALIK 2016
09 ARALIK 2016
KAYIT
AÇILIŞ OTURUMU
AÇILIŞ SUNUMU
12:00
15:00 - 16:10
16:10 - 16:40
09:30-10:40
1. OTURUM
İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ MUTFAK SANATLARI
YÖNETİMİ ÖĞRENCİLERİ &ŞEF RUDOLF VAN NUNEN
TADIM ATÖLYESİ
10:40-11:10
KAHVE ARASI
14:30-15:00
Oturum Başkanı : Yrd. Doç.Dr. Pierre RAFFARD
Oturum Başkanı: Yrd. Doç. Dr. Burak Mil
Davetli Konuşmacı-3 (13:20-13:50)
-Marta DROZDOWSKA
Dr.
“Polonya’da Mutfak Turizmi”
Sözlü Sunum-4 (13:50-14:10)
-Esra ŞAHİN, Fethullah YILDIZ
“Sokak Yemekleri ve Gaziantep”
Sözlü Sunum-5 (14:10-14:30)
-Feray İRİGÜLER, Betül ÖZTÜRK
”Türkiye’de Gastronomi Aracı Olarak Sokak Yemekleri”
Davetli Konuşmacı-2 (11:10-11:40)
-Sahrap SOYSAL
Sözlü Sunum-2 (11:40-12:00)
-Dilşen OKTAY
“Zeytinyağına Dayalı Gastronomi Turizmi,
Ege Bölgesi Örneği”
Sözlü Sunum-3 (12:00-12:20)
-Gonca GÜZEL ŞAHİN
“Türkiye’nin Bir Mutfak Destinasyonu Olarak Pazarlanması ve Markalaşması”
13:20-14:30
11:10-12:20
3.OTURUM
2. Oturum
İZMİR EKNONOMİ ÜNİVERSİTESİ MUTFAK SANATLARI YÖNETİMİ ÖĞRENCİLERİ VE ŞEF TOLGA KAMİLOĞLU
12:20-13:20
-öğle yemeği-
Oturum Başkanı: Doç. Dr. Murat Doğubay
Oturum Başkanı: Yrd. Doç. Dr. Emrah Özkul
Dacetli Konuşmacı-4 (15:00-15:30)
-Süleyman DİLSİZ
“Yaratıcı Mutfak Yaklaşımıyla Ege Bölgesi’nin Yerel Gastronomik Değerini Sorgulama Yöntemi Önerisi ve Bir Vaka Çalışması”
Sözlü Sunum-6 (15:30-15:50)
-Gülay TOHUMOĞLU
“Gaziantep Etrafındaki Yemeklerin Arkasındaki Geleneksel Tarih, Çeyiz Alma ve Patlıcan Doğrama“
Sözlü Sunum-7 (15:50-16:10)
-İbrahim T. Şeker, Mustafa IŞKIN, Erkan SAĞLIK
“Elma ve Kayısı Lifli Bisküvilerin Kalitesi”
Sözlü Sunum-8 (16:10-16:50)
Hilmi Rafet YÜNCÜ, Gökhan ERŞEN, Taki Can METİN, Barış İNALTAY, Hakan UYGUÇGİL, Alper ÇABUK
”Coğrafi Bilgi Sistemleri ile Karaburun’da Çiftlik Turizmi ve
Gastro-Torusim ile Çiftli Ürünler Güzergahının Geliştirilmesi”
Sözlü Sunum-9 (16:50-17:20)
Pınar Döğerli BAŞERKAFAOĞLU
”Zamanımıza Batı Lycıan Yeme Alışkanlıklarının Yansıması”
Dacetli Konuşmacı-5 (09:30-10:00)
-Pierre RAFFARD
Yrd. Doç. Dr.
“Yemek ve Gastronomi’yi Post Küme Turizm Bağlamında Yeni Argüman Olarak Düşünmek. Fransa-Türkiye, Kesişen Noktalar.”
15:00-17:20
09:30-10:40
4. OTURUM
5. OTURUM
10 ARALIK 2016
Sözlü Sunum-10 (10:00-10:20)
-Turgay BUCAK, Gözde TURKOZ BAKIRCI
“Kent Gastronomi Turizminde Sivil Toplum Kuruluşlarının Önemi İzmir Aşçılar Derneği Örneği”
Sözlü Sunum-11 (10:20-10:40)
-Mustafa TEPECİ
“Manisa’da Turizmin Geliştirilmesinde Zeytin ve Zeytinyağının Rolü”
KAHVE ARASI
10:40-11:10
İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ MUTFAK SANATLARI
YÖNETİMİ ÖĞRENCİLERİ &ŞEF SEMEN ÖNER
TADIM ATÖLYESİ
10:40-11:10
Oturum Başkanı: Yrd. Doç. Dr. Osman Nuri ÖZDOĞAN
Davetli Konuşmacı-6 (11:10-12:20)
-Pearl LIN
Dr.
“Hong Kong’ da Gastronomi ve Turizm”
Sözlü Sunum-12 (11:40-12:00)
-Zühal ÖZDEMİR, Sıdıka BULDUK
“Türkiye’de Yükseköğretim Düzeyinde Gastronomi ve Mutfak Sanatları Eğitiminin Değerlendirilmesi”
Sözlü Sunum-13 (12:00-12:20)
-Durdane UÇGUN, Nazan AKTAŞ
“Gastronomi Turizmi İkonu, Konya Kadın Pazarı”
11:10-12:20
6. OTURUM
İZMİR AŞÇILAR DERNEĞİ (ÖĞLE YEMEĞİ)
12:20-13:20
Oturum Başkanı: YRD. DOÇ. DR. HAKAN YILMAZ
Oturum Başkanı: DOÇ. DR. BURHAN KILIÇ
YRD. DOÇ DR. PİERRE RAFFARD
Dacetli Konuşmacı-7 (13:20-13:50)
-Şef Semen ÖNER
“Uuslararası Özel Pişirme Kursu Pazarı ve Sokak Yemeklerinde Gastronomi Turları”
Sözlü Sunum-14 (13:50-14:10)
-Can Okan ALTAN, Demet ÖZTÜRK KOCATEPE
“Sinop’ta Gelenekten Geleceğe Bir Lezzet:Lakerda”
Sözlü Sunum-15 (14:10-14:30)
-Ali ŞEN, Nazan AKTAŞ
“Silifke İlinde Nar Ekşisi Üretimi”
Sözlü Sunum-16 (15:00-15:30)
-Nejat YENTÜRK
“İzmirkâri Şerbet Güğümü”
Sözlü Sunum-17 (15:30-15:50)
-Gonca TOKUZ
“Unutulan Meyveli Lezzetler, Gaziantep Mutfağı”
Sözlü Sunum-18 (15:50-16:10)
-İbrahim BİRKAN, Bendegül OKUMUŞ
“Kral Midasın Son Yemeğinin İncelemesi”
13:20-14:30
15:00-16:10
16:10-16:40
7. OTURUM
8. OTURUM
KAPANIŞ OTURUMU
KAHVE ARASI
14:30-15:00
KAHVE ARASI
YEMEK ARALARI

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR
Yayın Tarihi: 06 Aralık 2016 Salı, 18:31
  • DİĞER İÇERİKLER
    << GERİ DÖN ANASAYFA SAYFA BAŞI